FAQ

Často kladené otázky ohľadom Najkrajších detských ihrísk

1.1. Ako môžem objednať detské ihrisko?

Detské ihrisko môžete objednať zaslaním záväznej objednávky na adresu office@najkrajsieihriska.sk alebo  Je veľmi pravdepodobné, že ešte pred samotnou objednávkou budete potrebovať s nami prekonzultovať viacero súvislostí týkajúcich sa celkovej realizácie Vášho projektu.  Prvý kontakt so zákazníkom ide cez spomínanú e-mailovú adresu.

 
1.2. Čo všetko je zahrnuté v cene detského ihriska?

V cene detského ihriska sú zahrnuté všetky herné prvky a komponenty prináležiace danej hernej zostave podľa cenníka ako aj certifikácia detského ihriska. Cena dopravy a montáže sa prispôsobuje konkrétnemu projektu daného ihriska. Každý projekt je jedinečný, preto sa snažíme cenu dopravy a montáže naceňovať individuálne po konzultácii so zákazníkom.

 
1.3. O koľko sa navýši cena ihriska po pripočítaní dopravy a montáže?

Toto nie je možné presne určiť, keďže ihriská sa od seba líšia veľkosťou. Podľa objemu a veľkosti detského ihriska to býva zhruba od 5 do 25 % z celkovej sumy ihriska.

 
1.4. Kedy mám nárok na zľavu?

Zákazníkovi vzniká nárok na zľavu v týchto prípadoch:

 1. Jeho objednávka presiahne sumu 10,000 €. Každým ďalším zvýšením objemu sa zvyšuje i zľava, ktorá sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí od 5 do 15 % z celkovej sumy ihriska.
 2. V prípade odberu väčšieho množstva tovaru jedného druhu. Napr. objednávka 20 pieskovísk či 10 domčekov alebo preliezok (pre mesto a pod.)
 3. Zákazník príde s vlastným projektom detského ihriska, na ktoré nám poskytne autorské práva na jeho ďalší predaj. Týmto mu vzniká nárok na zľavu do výšky 20 % z celkovej sumy, za ktorú mu bude projekt zrealizovaný.
 4. Nárok na zľavu vzniká aj vtedy, keď sa zákazník rozhodol podarovať staré detské ihrisko, na ktorého mieste dá postaviť nové. Nakoľko sa chce i naša firma podieľať na pomoci sociálne slabším, snažíme sa vytvoriť platformu, ktorá bude majiteľom starých ihrísk umožňovať zbaviť sa ich šetrným a prínosným spôsobom: www.srotovne-na-ihriska.sk Niektorí z našich zamestnancov sa na takejto pomoci podieľajú bez nároku na mzdu.
 
1.5. Aké sú spôsoby platby?

Za tovar a služby je možné platiť nasledovnými spôsobmi:

 1. platba na základe zálohovej faktúry – 70% vopred, tovar bude expedovaný po prijatí peňažných prostriedkov na náš účet. Po namontovaní a prevzatí detského ihriska – doplatok 30% na mieste.
 2. platba pri osobnom prevzatí
 3. možnosť dojednania na splátky - len pri väčších objemoch, tzn. objem herných prvkov nad 50,000 €
 
1.6. Aké sú doby dodania?
 1. Doba dodania je vždy uvedená v cenovej ponuke.
 2. Existujú okolnosti, kedy tovar nie je možné dodať vo vopred dohodnutom termíne. Takýmito prípadmi sú napríklad:  Nepredvídateľné prekážky spôsobené atypickosťou daného projektu. Pri realizácií netradičných projektov (- prvovýrobkov) môžeme stanoviť len orientačnú doba dodania. Z dôvodu výroby špecifických herných prvkov môžu vzniknúť zmeny vo výrobnom programe, čo môže mať vplyv aj na posun termínu odovzdania vyhotoveného diela. Vplyv nepriaznivého počasia. Nakoľko ide poväčšine o exteriérové projekty, ich realizácia si vyžaduje vhodné poveternostné podmienky či už z hľadiska samotnej montáže ako aj prístupu kamiónovej dopravy a ťažkej manipulačnej techniky. Z tohto dôvodu môže byť doba dodania posunutá do času priaznivejších vonkajších podmienok.
 3. V prípade, že objednaný tovar nie je možné dodať v uvedenej dodacej lehote, bude Predávajúci Kupujúceho o tejto skutočnosti bezodkladne informovať spolu s informáciou o náhradnom termíne dodania.
 4. Ak sa nachádzate v časovej tiesni a potrebujete ihrisko či zostavu outdoor fitness postaviť čo najskôr informujte sa u nás o skladových zásobách. Nakoľko chceme vyjsť našim zákazníkom v ústrety, snažíme sa byť pripravení a mať väčšinu herných prvkov k okamžitému odberu. Ak sa však stane, že herný prvok, o ktorý má zákazník záujem nemáme práve skladom, vieme jeho výrobu urýchliť v prípade, že sa kupujúci rozhodne nedostupný produkt skombinovať s objednávkou produktu dostupného na sklade.
 5. Viac informácií o dobách dodania nájdete vo Všeobecných obchodných podmienkach.
 
1.7. Ako sa môžem dostať k cenám produktov?

Ceny našich produktov sú uvedené v katalógu produktov, ale presný cenník Vášho projektu si môžete vyžiadať prostredníctvom e-mailu office@najkrajsieihriska.sk alebo osobne u nás na firme.  Pri obhliadke miesta, kde chcete Váš projekt realizovať, Vám dokážeme ešte lepšie odporučiť, či navrhnúť čo možno najideálnejšie riešenie za rozumnú cenu.

 
2.1. Môžem prísť s vlastným návrhom detského ihriska?

Áno. V prípade, že máte premyslený vlastný projekt detského ihriska, ktorý by ste chceli zrealizovať, môžete sa na nás obrátiť. Po tom ako nám predostriete všetky Vaše predstavy a požiadavky, Vám vyhotovíme ihrisko na mieru. Zároveň zohľadníme všetky technické a bezpečnostné normy, ktoré sa k projektu detského ihriska nevyhnutne viažu.

 
2.2. Ako sa v takomto prípade postupuje?

Najdôležitejšia je analýza oblasti/prostredia, ako aj priania a predstavy klienta.  Pri upresňovaní projektových zámerov je potrebné presne špecifikovať Váš rozpočet a predstavu detského ihriska. Po podpísaní zmluvy sú najskôr vytvorené prvotné náčrty, vizualizácia (ak je potrebná) a následne technické výkresy pre zadanie do výroby.

 
2.3. Môžem zvládnuť montáž detského ihriska aj sám?

Všetko závisí od zložitosti projektu. Skôr než by ste sa pustili do montáže detského ihriska svojpomocne, odporúčame Vám poradiť sa s nami.  Naša firma má tiež divíziu poskytujúcu lacnejší variant detského ihriska – tzv. skladačky, ktoré dokážu šikovní domáci majstri postaviť aj sami.

 
2.4. Je potrebné, aby malo detské ihrisko dopadovú plochu?

Pri herných zostavách obsahujúcich herné prvky s výškou podesty nad 1 m je dopadová plocha nutnosťou. V prípade, že výška pádu nepresahuje 1m nie je dopadová plocha potrebná.

 
2.5. Aké druhy dopadových plôch je možné k ihrisku zvoliť?

Existuje viacero variantov, ktoré možno použiť ako podklad pod detské ihrisko. Naša firma osobne preferuje dopadové plochy z recyklovanej gumy. (viac o týchto povrchoch sa v našom katalógu produktov v sekcii Dopadové plochy)  Okrem gumenej dopadovej plochy využívame tiež technologickú štiepku, ktorá vzniká ako druhotný produkt výroby agátových detských ihrísk.

 
3.1. Ako vybrať ihrisko pre jednotlivú vekovú kategóriu?

Pri fotografii každého nášho produktu v cenníku je uvedená veková kategória, pre ktorú je dané ihrisko či herný prvok určený.  Prípadne nám napíšte a my Vám nakombinujeme detské ihrisko podľa želanej vekovej kategórie.

 
3.2. S akými doplnkami a prídavnými modulmi môžem ihrisko skombinovať?

Existuje nespočetné množstvo variantov ako možno herné zostavy nakombinovať. Pre príklad uvedieme hernú zostavu Matelko. - Ide o hernú vežu skombinovanú so šmýkačkou, závesnou hojdačkou, schodíkmi a častokrát i lezeckou stenou.  Ďalšími modulmi, ktoré možno v rámci herných prvkov kombinovať sú napríklad: mostíky a balančné prvky, lezecké a pavúčie siete, laná, tyče, hrazdy, rôzne preliezky a mnoho ďalších.  Závisí len od Vás, čo všetko by ste chceli, aby detské ihrisko obsahovalo. S kombinatorikou Vám už pomôžeme

 
3.3. Je možné kúpiť príslušenstvo samostatne?

Áno, príslušenstvo k detským ihriskám môžete u nás zakúpiť aj ako samostatné komponenty. Prejdite na stránku Najlacnejšie detské ihriská a vyberte si podľa vlastných preferencií z našej bohatej ponuky príslušenstva.

 
3.4. S akými doplnkami a prídavnými modulmi môžem ihrisko skombinovať?

Naše detské ihriská sú výnimočné aj vďaka výborným vlastnostiam agátového dreva. Atribúty agátového dreva a detských ihrísk vyrobených z agátu:  

 • výborné mechanické vlastnosti
 • najtvrdšia stredoeurópska drevina
 • ťažké, húževnaté a pružné drevo, ktoré nestráca svoju pružnosť ani po rokoch
 • nízka opotrebovateľnosť
 • 1. trieda odolnosti (10x väčšia ako u konkurenčných výrobkov z mäkkých drevín)
 • odolné voči poveternostným vplyvom (vlhké prostredie, voda, mrazy)
 • odolné voči drevokazným hubám, plesniam a hmyzu - životnosť v exteriéri min. 40 rokov
 • ihriská sú ekologické – drevené (minimálne množstvo iných materiálov)
 • využívanie dreveného odpadového materiálu na výrobu ďalších produktov
 • prvky sú vyrábané z jadra agátu (odkôrnené, odbelené)
 • agát bez bele a bez náteru je prakticky bezúdržbový
 • vďaka prirodzenej krivosti agátového dreva je v podstate každý výrobok originálny
 
4.1. Akú starostlivosť si vyžaduje agátové drevo?

Odborníci odporúčajú drevo pred akoukoľvek úpravou najprv napustiť špeciálnym ochranným impregnačným náterom. Pred UV žiarením, dažďom, prachovými časticami a emisiami ho treba zase chrániť alkydovými, akrylátovými, polyuretanovými, prípadne olejovými nátermi, ktoré zvyšujú jeho odolnosť.  Naša firma používa na agátové drevo rokmi overené olejové a voskové nátery, ktoré tomuto drevu najviac vyhovujú. Tieto nátery po vyschnutí vytvárajú na povrchu dreva matné, pololesklé alebo lesklé filmy, ktoré pôsobia ako prevencia.

 
4.2. Na čo všetko pri detskom ihrisku myslieť z pohľadu údržby?

Agátové detské ihriská sú prakticky bezúdržbové. V prípade, že sa nechcete o detské ihrisko starať pravidelnými nátermi, nemusíte. Agátové drevo vďaka svojej vysokej rezistencii voči poveternostným vplyvom nevyžaduje údržbu v podobe náterov.  Tu však treba počítať s tým, že nenatreté drevo časom zošedne. Ak Vám nezáleží na tom, aby ihrisko hýrilo farbami, máte o starosť menej.  Okrem náterov je však pri ihrisku potrebné myslieť aj na jeho technickú stránku. Z času na čas skontrolovať stav úponov, skrutiek, úchytov a pod.

 
4.3. Vyžaduje si detské ihrisko aj špecializovanú kontrolu?

Každé detské ihrisko si vyžaduje kontrolu na viacerých úrovniach:  Bežná kontrola - umožňuje rozoznať na prvý pohľad viditeľné zdroje ohrozenia - ako prevádzkovateľ ihriska ju môžete vykonávať sami - frekvencia kontroly závisí od používania ihriska; odporúča sa raz do týždňa  Prevádzková kontrola - podrobnejšia inšpekcia vybavenia - ako prevádzkovateľ ihriska ju môžete vykonávať sami - mala by byť vykonávaná v intervale od 1 do 3 mesiacov  Hlavná ročná kontrola - kontroluje sa celková úroveň bezpečnosti zariadenia, základov a povrchov, menšie aj väčšie opotrebovanie, stav dreva a spojov atď. - vykonávajú ju špecializovaní pracovníci  Ročné kontroly vykonávame zadarmo pre našich VIP zákazníkov - pravidelných odberateľov.

 
5.1. Aká je záruka detského ihriska?

Naša spoločnosť používa tie najkvalitnejšie materiály. Preto na svoje výrobky poskytujeme nadštandardnú 20-ročnú garanciu na časti z agátového dreva, 5-ročnú garanciu na nosné konštrukcie a zo zákona plynúcu záruku na ostatné herné prvky.

 
5.2. Aká záruka sa vzťahuje na jednotlivé časti ihriska?

Naša spoločnosť používa tie najkvalitnejšie materiály. Preto na svoje výrobky poskytujeme nadštandardnú 20-ročnú garanciu na časti z agátového dreva, 5-ročnú garanciu na nosné konštrukcie a zo zákona plynúcu záruku na ostatné herné prvky.  Herné zostavy z jadra agátového dreva patria medzi najkvalitnejšie výrobky svojho druhu.  Životnosť výrobku z agátového dreva, ktorý nie je ošetrený žiadnym náterom je minimálne 50 rokov, čo je 10-násobne viac oproti produktom z mäkkého dreva.  Všetky spojovacie materiály sú nerezové. Komponenty ako laná, šmýkačky, úchyty a ostatné príslušenstvo nakupujeme len od najkvalitnejších svetových firiem.

 
5.3. Sú ihriská certifikované (a bezpečné)?

Najkrajšie ihriská s.r.o. vyrábajú všetky herné prvky a detské ihriská podľa príslušných noriem akejkoľvek krajiny sveta (TÜV). Vieme Vám vyrobiť akýkoľvek stolársky výrobok podľa Vašich predstáv a želaných rozmerov, samozrejme v rámci spomínaných bezpečnostných noriem.